X
تبلیغات
رایتل

پخش سراسری دو کبوتر طلایی

مرکز توزیع جهانی محصولات طبیعی اورجینال * دارای مجوز بهداشت * موجود در داروخانه های معتبر سراسر کشور
پنج‌شنبه 7 اسفند‌ماه سال 1393

قابل توجه بانوان: چگونه از انتقال زگیل تناسلی که یک بیماری ویروسی آمیزشی است جلوگیری کنیم؟

قابل توجه بانوان: چگونه از انتقال زگیل تناسلی که یک بیماری ویروسی آمیزشی است جلوگیری کنیم؟

زگیل تناسلی بیماری آمیزشی بسیار مسری است که عامل آن یعنی ویروس HPV، باعث بیش از 90 درصد سرطان های دهانه رحم در خانم هاست. این ویروس بیش از صد نوع دارد و به 3 دسته کم خطر، با خطر متوسط و پرخطر تقسیم می شود بنابراین افراد باید حداکثر سعی را کنند که به این ویروس ابتلا نشود چون درمانی ندارد و ممکن است تا آخر عمر داخل خون باقی بماند. 

گاهی ممکن است خانمی که قبلاً هیچوقت و هیچ نوع تماس جنسی نداشته به این بیماری مبتلا شود. 
ویروس زگیل تناسلی با تماس پوستی قابل انتقال است، بنابراین عدم وجود نزدیکی واژینال دلیل بر ابتلا نشدن به این ویروس نیست. برخی تصور می کنند که این بیماری فقط با نزدیکی منتقل می شود درحالی که هر نوع تماس مخاطی باعث انتقال این ویروس خواهد شد.

نکته مهم این است که کاندوم های معمولی (کاندوم های تجاری رنگارنگ ارزان قیمت) توانایی جلوگیری از انتقال بیماری زگیل تناسلی را ندارند. افراد نباید دلخوش به رابطه جنسی حفاظت شده کاذب باشند، چراکه این بیماری با استفاده از کاندوم های معمولی قابل پیشگیری نیست.

درصورتی که خانمی هیچ نوع تماس جلدی و مخاطی از نوع جنسی نداشته باشد، جای بسی امیدواری است چراکه مهم ترین عامل سرطان دهانه رحم و عامل بسیاری دیگر از سرطان های ناحیه تناسلی و سر و گردن وارد بدن وی نشده است. در این صورت حتماً باید واکسن زگیل تناسلی را بزند چراکه عامل حدود 90 درصد موارد زگیل تناسلی 4 نوع ویروس تیپ 6، 11، 16 و 18 هستند. واکسن زگیل تناسلی از ابتلا به این 4 نوع جلوگیری می کند، ولی اگر شریک جنسی نوع دیگری را داشته باشد واکسن از ابتلا به آن ها جلوگیری نخواهد کرد.

نبود زگیل در ناحیه تناسلی دلیل عدم وجود این بیماری نیست!
تنها حدود 50 درصد این بیماران دچار زگیل در ناحیه تناسلی هستند و در ضمن بسیاری از ضایعات را با چشم معمولی نمی توان دید. هر نوع تغییر رنگ در ناحیه تناسلی می تواند جای کرایو یا لیزر قبلی ضایعات زگیل تناسلی باشد.

اگر مخاط دهان با منطقه آلوده در تماس باشد ویروس به راحتی وارد بدن و باعث ایجاد زگیل تناسلی و زگیل در اطراف لب و داخل حفره دهان می شود. در علم پزشکی سرطان های سر و گردن جزو سرطان های نادر به شمار می رود ولی در یک دهه گذشته به دلیل شیوع زیاد این بیماری بر میزان سرطان های سر و گردن نیز افزوده شده است.

اخیرا کاندوم طبی ایکس-تایت (X-tight) که تحت تکنولوژی نانو ساخته شده است و دارای بافتی غیر قابل نفوذ می باشد، قادر است از انتقال اینگونه بیماری های ویروسی جلوگیری کند. اگرچه بهای کاندوم طبی ایکس-تایت از کاندوم های معمولی بیشتر است، اما این وسیله پزشکی مطمئن یک آمیزش جنسی بدون ریسک را تضمین می کند. ضمنا پزشکان کاندوم طبی ایکس-تایت را برای جلوگیری از انزال زودرس آقایان نیز تجویز می کنند. سلامتی شما در اولویت است! انتخاب با شماست!

ویروس زگیل تناسلی از طریق حوله، استخر، حمام، قاشق، لیوان، لباس زیر و... منتقل نمی شود و ادعای افرادی که ابتلای خود را به موارد فوق نسبت می دهند صحت ندارد. با انجام یک آزمایش بسیار حساس می توان نوع ویروس مؤثر در ابتلا به این بیماری را تشخیص داد. البته آزمایشگاهی که این آزمایش را انجام می دهد باید تجهیزات مورد نیاز را داشته باشد.

با آرزوی سلامتی شما

مرکز مشاوره خانواده دکتر رادمنش و کلینیک سلامت خانواده

Dr. Radmanesh Family Health Care Clinic and Medical Consultation Center, USA
Twitt us on WWW.TWITTER.COM/SANSHAIR
E-mail: DRFORCOUPLES@GMAIL.COM
Yahoo! ID: DRFORCOUPLES
Follow Us: WWW.FACEBOOK.COM/GOLDENDOUBLEDOVE
Visit Us: WWW.CAREANDCURE.US

برچسب‌ها: زگیل تناسلی، بانوان
نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان می ماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)